سایت عکس و سرگرمی
قیمت سوئیچ شبکه
قیمت سوییچ
قیمت سوئیچ
قیمت گوشی سامسونگ
قیمت پاور بانک
قیمت گوشی موبایل
دوربین مداربسته
قیمت پرینترهای اچ پی
قیمت چاپگر
قیمت پرینتر
رک سرور
قیمت ups
قیمت یوپی اس
قیمت مانیتور
قیمت مادربرد
لپ تاپ
قیمت مودم تی پی لینک
قیمت مودم دی لینک
قیمت سوئیچ سیسکو
قیمت سوئیچ
قیمت آلین وان
قیمت لپ تاپ ایسر
قیمت لپ تاپ اچ پی
قیمت لپ تاپ لنوو
قیمت لپ تاپ ایسوس
قیمت نوت بوک
قیمت لب تاب
قیمت لپ تاپ
قیمت هارد سرور
قیمت رم سرور
قیمت سرور اچ پی
خرید سرور
قیمت سرور
close
طلاق توافقي وكلاي ايران

وكلاي ايران
شرح مشكلات قانوني و شرح قوانين

در هنگام عقد حقوق و تعهداتي براي زن و شوهر ايجاد مي شود. زماني كه مرد دادخواست طلاق مي دهد يعني از تمام حقوق خود مي گذرد و در عين حال بايد حقوق همسر را كاملا به جا آورد، همين موضوع در مورد دادخواست طلاق از طرف زوجه نيز هست، يعني خانوم ها نيز در هنگام درخواست طلاق تمام حقوق خود را بايد ببخشند مگر آنكه حق طلاق داشته باشند. به دليل طولاني بودن روند دادخواست طلاق از سوي زوجه، خانوم ها ترجيح مي دهند تا از طريق طلاق توافقي اقدام كنند و همسرشان را راضي به طلاق توافقي كنند كه در اكثر مواقع منجر به بخشش مهريه از سوي خانوم ها مي شود.

مراحل طلاق توافقي چگونه است

مراحل طلاق توافقي چگونه است

مراحل طلاق توافقي چگونه است

در طلاق توافقي زن و شوهر قبل از ارائه دادخواست طلاق توافقي بايد در مورد تمام آثار مالي و غير مالي نكاح (مهريه، حضانت فرزند، اجرت امثل، وسايل منزل و..) با هم توافق كنند. اصلي ترين موضوع در اين ميان توافق بر سر مهريه و حضانت است، مرد مهريه را مي پردازد و يا زن مهريه را مي بخشد (البته بايد توجه داشت كه در مواردي مي توان حتي بعد از طلاق كه زوجه مهريه را بخشيده است، اقدام به گرفتن مهريه بعد از طلاق توافقي كرد) و در مورد حضانت نيز همين گونه است. تمام توافقات بايد در صورت جلسه اي ثبت گردد و به امضاي طرفين و شهود برسد. دادگاه توافقات زن و شوهر را براي تصميم گيري ملاك قرار خواهد داد.

قبل از صدور حكم، قاضي زوج و زوجه را به مركز مشاوره خانواده ارجاع مي دهد، البته مي توانيد از ابتدا به مشاوره مراجعه كرده و مشاور در صورت منصرف نشدن متقاضي از طلاق با مشخص كردن موارد توافق، موضوع را به دادگاه اطلاع خواهد داد.

مراحل طلاق توافقي

مراحل طلاق توافقي

پس از اعلام نظر مشاور خانواده به دادگاه، قاضي حكم عدم امكان سازش را صادر ميكند. پس اعلام راي طرفين تنها سه ماه فرصت دارند تا براي اجرا شدن طلاق به دفتر خانه مراجعه كنند، در غير اينصورت راي باطل شده و دوباره بايد اقدام گردد.

عدم مراجعه زوج به دفترخانه: اگر بعد از گرفتن حكم عدم امكان سازش، زوج از مراجعه به دفترخانه امتناع كند و يا به هر دليلي نتواند حضور يابد زوجه (خانوم) مي تواند به دفترخانه مراجعه كرده و موضوع را مطرح نمايد، در اين مواقع دفترخانه براي زوج (مرد) احضاريه ارسال مي نمايد، در صورت بي توجهي دوباره زوج، زوجه مي تواند براي گرفتن وكلات طلاق به دادگاه مراجعه كند.

امتیاز:
بازدید:
برچسب: طلاق توافقي،
موضوع:
[ ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۴۳:۰۶ ] [ فرنام رضايي ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By azadblog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
آرشيو مطالب
امکانات وب